Ochrona telefonu przed zniszczeniem

Dzisiejsze telefony komórkowe niewyobrażalnie przewyższają zaawansowaniem technologicznym sprzęt sprzed kilkunastu lat. Jednakże, pod pewnymi względami telefony są dzisiaj gorsze. Przede wszystkim chodzi o ich mizerną wytrzymałość. Ażeby telefon nie uległ błyskawicznie zniszczeniu warto korzystać z etui klapką. Czy rzeczywiście chroni ono telefon? Jak można zapewnić mu jeszcze większe bezpieczeństwo?

W jaki sposób etui z klapką chroni telefon?

Wydaje się, że przez etui chroniona jest przede wszystkim obudowa telefonu. Jeśli etui jest dostatecznie grube, nie istnieje raczej ryzyko, że obudowa się rozbije. Trzeba byłoby zrzucić telefon naprawdę z dużej wysokości, żeby do tego doszło.

Ponadto, w pewnym stopniu przez zamknięte etui z klapką chroniony jest również wyświetlacz telefonu. Niemniej jednak, w tym względzie jego możliwości są zdecydowanie mniejsze. Warto też zauważyć, że w dzisiejszych telefonach nadal wyświetlacze są najsłabszymi punktami, jeśli chodzi o wytrzymałość.

Co oprócz etui z klapką?

Niewątpliwie, warto zabezpieczyć telefon na kilka sposobów. Etui to podstawa, jednak inne zabezpieczenia też się przydają. Przede wszystkim, dla dodatkowego zabezpieczenia szybki wato pokryć ją szkłem hartowanym. Dzisiaj wielu producentów sprzedaje telefony ze wzmocnionym wyświetlaczem, jak już jednak wspomniano, nadal jest on zwykle najsłabszym punktem. Warto więc skorzystać z dodatkowego zabezpieczenia i przykleić szkło hartowane do ekranu.

Warto pamiętać, aby wybrać szkło hartowane wyprodukowane specjalnie dla danego modelu telefonu. Tylko w takim przypadku możliwe jest przymocowanie go w ten sposób, aby było niewidoczne. Niemniej jednak, warto skorzystać podczas montowania szkła z usług profesjonalisty. Równe przyklejenie szkła hartowanego, tak aby uniknąć powstania pęcherzyków powietrza, wymaga bowiem pewnej wprawy.

Niewątpliwie, zabezpieczenie w postaci etui z klapką oraz szkła hartowanego w dużym stopniu chroni telefon. Warto jednak również wybierać po prostu nieco mocniejsze modele.