Jakie buty snowboardowe wybrać?

Wybierając nowe buty snowboardowe należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na ich twardość, własną płeć i wiek, ale również na posiadane umiejętności. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które planują kupić nowe buty na snowboard, ale nie mają zielonego pojęcia na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę.

Dlaczego obuwie snowboardowe jest tak ważne

Dzięki dobrze dopasowanym butom snowboardowym będzie można „poczuć” swoją deskę i zapanować nad nią nawet w bardzo trudnych momentach. Osoby, które chcą ostro skręcać i wykonywać skomplikowane ewolucje na stoku, muszą jak najszybciej rozejrzeć się za solidnym obuwiem. Bardzo wielu początkujących wybiera na start złe buty snowboardowe, które przeszkadzają w nauce i co najgorsze zniechęcają do tego pięknego sportu.

Twardość butów ma znaczenie

Jednym z najważniejszych parametrów dobrego obuwia jest oczywiście jego twardość. W dzisiejszych czasach buty na snowboard możemy podzielić na miękkie i twarde. Warto wspomnieć o tym, że każdy model obuwia posiada tak naprawdę indywidualny stopień twardości, który przez producentów określany jest słowem flexindex albo support. Profesjonalne obuwie snowboardowe flex 4/10, jak łatwo się domyśleć ma twardość 4.

Twarde buty snowboardowe

Twarde obuwie to najlepsza propozycja przede wszystkim dla zaawansowanych snowboardzistów. Aby skorzystać z dobrodziejstwa twardego obuwia niezbędne są specjalne wiązania. Twarde buty wbrew pozorom umożliwiają świetne czucie deski i prowadzenie jej, dzięki czemu można osiągać szybkie prędkości. Pamiętać należy jednak o tym, że twarde buty są dość ciężkie i niewygodnie się w nich chodzi.